Hangi Parke Markası Daha İyi ve Kaliteli Hangi Parkeyi Almalıyım?

Hangi Parke Markası Daha İyi ve Kaliteli Hangi Parkeyi Almalıyım?

Hangi parke markası daha iyi dendiği zaman; hem uzun süre kullanma özelliği, hem de renk seçenekleri olarak gayet güvenilir markaların bulunduğunu söylememiz gerekir. Parke markaları arasında mutlaka kaliteli olanları mevcut, ancak bu konumuzda tüketicilerin çoğunun memnun olduğu ve tanıdığımız markaları paylaşacağız.
İyi bir parke markası arayışındaysanız, öncelikle ustanızın tavsiyesini de göz önünde bulundurmanızda fayda olacaktır. Eğer farklı noktalardan parke temin edecekseniz, şu markalara mutlaka göz atmanızı öneririz;

  • Classen Parke
  • Sunfloor Parke

Aklınızda “kaliteli hangi parkeyi almalıyım” şeklinde bir soru mevcutsa, konuyla ilgili olarak dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır;
Genel olarak 12 yıl 31 sınıf, 15 yıl 32 sınıf, 20 yıl 33 sınıf ve 25 yıl 35 sınıf garantisiyle satılmasına karşın, kaliteyi etkileyen etmenlerden biri de parke üreticisidir. Bahsedilen sınıflar, parkenin aşınma direncini belirlemektedir. Piyasada yalnızca para kazanmak maksadıyla satılan Çin malı parkelerin üstünde birinci sınıf – 5 yıl garantili gibi yazılar bulunmaktadır. Bu tür durumlara da dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

Parke sınıfları arasında en fazla rağbet gören, 8 mm.lik 31. Sınıf parkedir. Parke kalitesinden hiç anlamıyorsanız, ambalaj üzerinde belirtilen sınıfına bakabilirsiniz. Bunun yanı sıra, TSE ve ISO belgelerine de göz atabilirsiniz. Parkeler; çizilmeyi önleyen üst tabaka olarak tanımlanan overlay, orta tabaka (parke dekoru), balans ve nem tutucu katmandan oluşmaktadır. Kalitesiz parkelerin üst tabakaları genellikle kaplamalıdır ve verniksizdir. Alt tabakaları ise HDF’den değil, MDF’den yapılmaktadır. Bu özelliklere de dikkat ederek parke alacağınız firmaya alt tabakanın MDF’mi yoksa HDF’mi, kaplama mı yoksa vernik mi olduğunu sormanızı öneririz. Bu arada 31, 32 ve 33. Sınıf parkelerde kaliteli malzemelerin kullanıldığını da belirtelim.

[whatsappchat id=2]

Bir cevap yazın